Aplikacja Mrówka - czym jest? To instalowany na smartfonach oraz tabletach z Androidem program, który gdy go uruchomisz i znajdziesz się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie (np. przy jednym z obiektów tworzących ścieżkę edukacyjną zlokalizowaną na terenie Gminy Baruchowo), wyświetli ciekawostkę, informację, treści edukacyjne dotyczące właśnie tego miejsca.
Bezpłatny program Mrówka zainstalować można ze sklepu Google Play lub ręcznie.

Wymagania techniczne:
-smartfon z systemem Android 4.3 lub nowszym,
-obsługa Bluetooth Low Energy,
-dostęp do Internetu.

Instalacja aplikacji Mrówka

1. Należy pobrać program Mrówka wpisując w przeglądarce internetowej adres:
www.wcee-ekospacery.pl/mbt.apk
2. Proszę uruchomić pobrany plik (w panelu powiadomień Android lub w aplikacji Moje Pliki -> Historia pobierania).
3. Należy zezwolić urządzeniu na instalację pliku pochodzącego z nieznanego źródła (w trakcie procesu instalacji lub wybrać: Opcje -> Bezpieczeństwo -> zaznaczyć "Nieznane źródła").
4. Proszę potwierdzić warunki instalacji programu klikając "Dalej".
5. Po restarcie urządzenia program Mrówka będzie gotowy do działania! UWAGA! Na niektórych smartfonach z zainstalowanym systemem Android w wersji 10 lub nowszej, do prawidłowego działania aplikacji niezbędne będzie uaktywnienie ikonki lokalizacji! Nie zbieramy żadnych danych lokalizacyjnych, aktywacja tej ikonki wymagana jest przez system i jest od nas niezależna.
6. W przypadku ręcznego zezwolenia na instalację pliku z nieznanego źródła zalecamy ponowne wykonanie pkt. 3 odznaczając pozwolenie na instalację plików z nieznanych źródeł.