Aktualności


15.10.2020r.

Jeśli Śmieszny staw to żaba wodna i oczwyście żaba śmieszka, to wiele edukacyjnych ciekawostek i mnóstwo wspaniałej zabawy na naszej ścieżce ekologicznej! Zapraszamy do Parku im. H.Sienkiewicza, zapraszamy na spacer w zielonym sercu Włocławka!


13.10.2020r.

Czarne wrony czarno kraczą, w czarnych barwach widzą świat... I na próżno im tłumaczą mądrzy ludzie już od lat! Zamiast krakać weźcie pędzel przemalujcie co się da! Czarnych barw nie chcemy więcej!- każdy w kolor gra! (Gawęda - Gramy w kolory)
Przystanek Drzewa i ptaki to moc ciekawostek również o wronach...08.10.2020r.

Przystanek Drzewa i ptaki to nie tylko miejsce błogiego odpoczynku w cieniu oraz towarzystwie przedstawicieli włocławskiej flory i fauny, to również wiele ciekawostek przyrodniczych na naszej ścieżce edukacyjnej... Zapraszamy do wspólnego spaceru- osobistego oraz wirtualnego!


06.10.2020r.

Przy przystanku Drzewa i ptaki pojawiła się sójka. Zapraszamy do wspólnej obserwacji tego pieknego ptaka, do zapoznania się z ciekawostkami o nim...


29.09.2020r.

Przystanek Kwietna łąka wita nas mnogością barw kwiatów. Jest to miejsce przyjazne dla owadów zapylających. To dla nich postawiono hotele, a wyżej między przebarwiającymi się jesiennie klonami zauważamy miejską pasiekę w której mieszkają pszczoły.

22.09.2020r.

Wszystkich którym jak dotąd nie udało się osobiście zagościć na naszej ścieżce przypominamy- czekamy na Was! Tymczasem zapraszamy Was na dwa wirtualne spacery do punktu Zgłowiączka oraz Amerykańskie drzewa. Do zobaczenia we Włocławku!09.09.2020r.

Śmieszny staw - oczko odsłoni przed Wami nowe ciekawostki, m.in. na temat grążela żółtego...02.09.2020r.

Czy wiesz że według legendy, kwiaty cykorii swój niebieski kolor zawdzięczają oczom dziewczyny płaczącej za straconym ukochanym...? Nowe ciekawostki przyrodnicze, nowe okazy do obserwacji i nowe wiadomości znajdziesz między innymi w punkcie Kwietna łąka -zapraszamy!26.08.2020r.

Przyroda nigdy nie śpi, nigdy nie odpoczywa... Tym razem najwięcej kolorowych zmian czeka na Was w punktach Amerykańskie drzewa oraz Kwietna łąka- zapraszamy!20.08.2020r.

Zapraszamy Was na początek naszej ścieżki edukacyjnej, do miejsca w którym Zgłowiączka łączy się z królową polskich rzek... Niech ten krótki film upewni Was o tym że Warto nas odwiedzić...


18.08.2020r.

Poszukajmy wspólnie strzałki wodnej- rośliny której bulwy korzeniowe po ugotowaniu są jadalne. Więcej ciekawostek o tej bylinie otrzymacie przy piątym punkcie naszej ścieżki edukacyjnej: Zgłowiączka. Zapraszamy!


14.08.2020r.

Czy wiecie jak rozpoznać najpowszechniejszą z małych mew, występującą u nas śmieszkę? Zapraszamy na początek naszej ścieżki edukacyjnej, w punkcie Dwie rzeki otrzymacie dokładne informacje.
03.08.2020r.

Wszystkich którzy nie mogą odwiedzić nas osobiście, którzy aktualnie nie mają możliwości przebyć ścieżki edukacyjnej, zapraszamy do wirtualnego spaceru szlakiem miejsc trasy projektu Ucz się, poznawaj i badaj środowisko wokół nas...


27.07.2020r.

Z radością informujemy wszystkich pasjonatów przyrody, iż uroczystość otwarcia włocławskiej wirtualnej ścieżki edukacyjnej odbyła się zgodnie z planem. Nasi zacni Goście przecięli wstęgę i od ponad tygodnia witrualna ścieżka dostępna jest dla nas wszystkich- zarówno dla tych którzy osobiście przybędą do Włocławka i korzystać będą z kodów QR, z aplikacji Mrówka lub z drukowanej wersji przewodnika jak i dla osób które zdalnie- przez www- poznawać będą przyrodę naszego pieknego parku... Zapraszamy!

Film z otwarcia ścieżki edukacyjnej obejrzycie Państwo klikając tutaj.


14.07.2020r.

Szanowni Państwo, z niekłamaną dumą i radością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie ścieżki edukacyjnej Ucz się, poznawaj i badaj środowisko wokół nas. Uroczystego otwarcia w dniu 16.07.2020r. o godz. 12:00 przy punkcie "Śmieszny staw - oczko" dokona Pani Prezydent Barbara Moraczewska. Serdecznie zapraszamy!


13.07.2020r.

Tak prezentują się słupki tworzące ścieżkę edukacyjną. Rozmieszczone są na trasie od ujścia Zgłowiączki do Wisły aż do Słodowa:Korzystajcie z aplikacji Mrówka, z umieszczonych na słupkach kodów QR, z drukowanej werski mapy wraz z opisami- wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie. Zapraszamy!